Access Manager

Access Manager


Erişim Kontrolü için sunucusuz HyPAS Uygulaması


Çoğu organizasyonda MFP cihazlar ortak veya diğer açık alanlarda bulunur. Böylece çalışanlara ve ziyaretçilere fotokopi, faks gönderme veya tarama seçenekleri sunulur. Öte yandan, bu durum her kişinin herhangi bir kısıtlama olmadan A3 renkli kopyalar almasına sebep olur ve bu durum şirket için yüksek maliyet unsuru haline gelir. Peki ya izinsiz girişlere karşı güvenlik konusu?


Access Manager cihazınızı izinsiz girişlerden korumanıza yardımcı olur. Ziyaretçiler dahil her kullanıcı için kullanıcı hakları oluşturun: Kim sadece renkli veya siyah&beyaz kopya almak için izinli olmalıdır?  Kim tarama veya faks gönderme işlerini yapıyor olabilimelidir? Her kullanıcı, kullanıcı adı ve şifresi veya şirket kartı ile oturum açabilir ve yetkisiz kullanıcılar efektif bir şekilde engellenir.  

İş Zorlukları

 • MFP cihazlarımız koridorlarda ziyaretçilerin kullanımına açık - İzinsiz kullanıma karşı cihazları nasıl koruyabilirim?
 • Yüksek hacimli çıktı işlerimiz ve bununla birlikte yüksek maliyetlerimiz var - Bu maliyetleri düşürmenin bir yolu var mı? 
 • Karmaşık doküman çözümlerini yönetmek için fazla BT kaynağımız yok - Küçük işletmeler için bir çözüm var mı? 


Access Manager ile Avantajlar

 • Korumalı Erişim: Sadece yetkilendirilmiş kllanıcılar seçili fonksiyonlara erişebilir. 
 • Azaltılımş Maliyetler: İzinsiz cihaz erişiminin sebep olduğu maliyetleri eleyin ve ihtiyacı olan kullanıcılara fotokopi ve renkli fotokopi yetkisini verin.  
 • Sunucu yok: Uygulamanın ekstra bir sunucuya ihtiyacı yoktur ve kullanıcı bilgisi için,  BT ekibinizin bakım çabalarını azaltarak Active Directory kullanır. 


Özellikler & Ayrıntılar

Access Manager, cihazınızı izinsiz kullanımdan korumak için HyPAS teknolojisine sahip bir KYOCERA MFP'ye kurulabilir.  MFP paneli, bir oturum açma ekranı tarafından bloke olacak ve kimlik doğrulama gerçekleşmeden kullanılamayacaktır. Kullanıcı cihaza, kullanıcı adı ve şifresi gibi Active Directory bilgilerini girerek veya kimlik kartını okutarak oturum açar. Active Directory ile ayarlanan haklara bağlı olarak kullanıcı cihazı kullanabilir. Örneğin, bazı kullanıcılar limitsiz kullanım haklarına sahip olacak ve bazıları sadece renkli fotokopi veya faks fonksiyonu gibi belli fonksiyonları kullanmak için kısıtlanabilecek. Ziyaretçi kullanıcıların cihaza erişimin sağlamak için ise özel bir kullanıcı hesabı ayarlanabilir. Bu basit önlemler, minimum BT müdahelesi ile efektif olarak güvenliği artırır ve gereksiz çıktı maliyetlerini azaltılmasına yardımcı olur.


 • Sunucusuz tasarım  – Gömülü uygulama, ek sunucu donanımı veya bakımı gerekmez. 
 • Kolay oturum açma  – Kullanıcı adınızı ve şifrenizi tuşlayın veya sadece kimlik kartınızı okutun. 
 • Güvenlik– Active Directory ile kimlik doğrulama cihazınızın sadece yetkili kişilerce kullanabileceğini garanti eder.  
 • Hak yönetimi  – Kullanıcı bazında kimin renkli veya siyah beyaz fotokopi çekeceğini, faks gönderebileceğini veya tarama yapabileceğini belirleyin. 
 • Üstün esneklik  – Cihazların niyet edildiği gibi kullanılması için grupların erişim haklarını belirleyin (örneğin ziyaretçiler, öğrenciler, müşteriler).
 • Küçük işletmeler için ideal – Erişimi  ve kullanıcı haklarını yönetip güvenliği iyileştirin ve maliyetleri azaltın.