KYOCERA ScannerVision

KYOCERA ScannerVision


DOKÜMANLARINIZI TEK DOKUNUŞ İLE BİRDEN ÇOK HEDEFE YÖNLENDİRİN


İhtiyaç anında sözleşme veya fatura gibi önemli bir dokümanın bulunamamasının ortaya çıkardığı sıkıntıyı bir düşünün. Çoğu işletmede, kritik dokümanların işlenmesi ve arşivlenmesi kişisel hatalara açık ve uzun zaman alan bir süreç olmaya devam ediyor. İşte tam da bu noktada, akıllı tarama çözümleri hem hata oranını düşürüp riski azaltıyor, hem de operasyonel verimliliği artırıyor.


ScannerVision, iş akışlarını otomatik hale getiren, MFP ile ağ klasörü veya sunucu tabanlı bir uygulama arasındaki bağlantıyı kurabilen özel bir tarama çözümüdür. Dokümanları otomatik olarak istenen formata dönüştürür ve iş akışlarınıza ve kurallara göre doğru hedefe kaydeder. Böylece doküman iş akışlarını düzene koyar ve uyumluluğu sağlar.


İş Zorlukları

Dokümanları taramak ve işletme sistemlerine bilgileri manuel olarak girmek çok zaman alıyor. –  Daha hızlı bir yol var mı?

Yanlış hedeflere kaydedilmiş dokümanların yerini belirlemek ve veri girişindeki hataları düzeltmek çok zaman alıyor. – Bu hataları önleyip daha verimli çalışabilir miyiz? 

Dokümanlar ile ilgili yüksek masraf kalemlerimiz var: postakargo, kuryeler, merkezi tarama, faks ve doküman yönetimi – Bu maliyetleri azaltabilir miyiz?


ScannerVision ile Avantajlar

Zaman kazandırır: El ile yapılan iş oranını en aza indirerek yakalar, sayısallaştırır ve dokümanları depolar.                                             

Hataları en aza indirger: İş akışlarını otomatik hale getirir ve kullanıcının dokümanları doğru şekilde ve doğru yere depolamasına rehberlik eder. Bu şekilde depolanan dokümanların bulunup kullanılması çok daha hızlı olur. 

Maliyeti azaltır: Dağınık yakalama ile taşıma, postalama ve depolama işleme süreci azalır; zaman ve paradan tasarruf ederek etkinlik artar.


Özellikler & Ayrıntılar

ScannerVision kişiselleştirilmiş doküman iş akışlarını belirlemenize ve uygulamanıza yardımcı olur. 


Konnektörler – Microsoft SharePoint, bulut servisleri ve doküman yönetim sistemleri gibi uygulama alanlarına doğrudan bağlantı imkanı sunar.

Metadata Üretimi – Tarama tarihi, işleme süreci ve doküman içeriği gibi bilgileri kapsayan metada üretimi yapılır, böylece tüm tarama süreci izlenerek doğruluk kontrol edilebilir.

LDAP / AD Desteği – Şirketin adres defterine erişim sağlayarak güvenli kullanım sağlanabilir.

OCR Dönüştürme – 100 dili aşkın metin tanımlama desteği ile yazılı kopyaların aranabilir ve içeriği değiştirilebilir haldeki formatlara dönüşümü sağlanabilir. 

Barkod Tanımlama – Otomatik olarak barkod içeriği algılanır, buna bağlı olarak doküman işleme ve depolama işleri yürütülerek belirtilen hedeflere yönlendirme sağlanabilir. 

Şifreleme – ScannerVision sunucu ve islemci arasında kurulan tüm bağlantılar şifrelenerek gelişmiş güvenlik sağlanabilir.


Koşullu Konektörler

ScannerVision en güçlü özelliklerinden biri olarak metadata bazlı akıllı yönlendirme sunar. Bu da tarama hedefinin içeriğine göre belirlenebileceği anlamına gelmektedir, örneğin: 


Barkod "Kontrat" gelimesini içeriyor -> Doküman ağda bulunan "Kontratlar" klasörüne kaydedilir. -> Hukuk departmanı bir kopyasını e-posta ile alır. 

Bölgesel OCR "Fatura" kelimesini belirler -> Doküman ilgili SharePoint klasörüne kaydedilir.